Kısa Kısa Cadde

Kendall Jenner

Kendall Jenner, LACMA Arka + Sinema Gala’ya katıldı. Dünyaca ünlü model, Los Angeles’ta düzenlenen gecede, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ‘Fashion Trust Arabia’da ‘Misafir Ülke Türkiye Ödülü’nü alan Türk dizayncı Burç Akyol’un transparan ayrıntılı elbisesiyle göz kamaştırdı.

‘Yaşımın bayanı değilim’

Mine Tugay (44), Instagram’dan hayranlarının sorularını yanıtladı. Oyuncu, “Enerjiniz hiç bitmesin. 23 yaşında gibisiniz” yorumuna, “Bazen bundan rahatsız oluyorum. Zira çok yaşımın bayanı olduğunu düşünmüyorum. Sonra anneme bakıyorum, o da yaşının bayanı değil; çocuksu tarafları çok fazla… Aslında rahatsız olacak bir şey de görmüyorum. Bu halimi seviyorum” karşılığını verdi.

Alkışlanacak hareket

Tolgahan Sayışman, hem oynayıp hem de yapımcılığını üstlendiği ‘Aynasız Haluk’ sinemasını, huzurevi sakinleriyle bir arada izledi. Watergarden İstanbul’daki Cinehall sinemasında bir salon kapatan oyuncu, sinema sonrası huzurevi sakinleriyle sohbet etti. Sayışman, “Farklı yerlerde hoş vakit geçirmek en çok büyüklerimizin muhtaçlığı. Sözleştik, kendileriyle bu buluşmaları sıklaştıracağız” dedi.

Unutulmaz açılış

Şef Akira Back’in, İstanbul’daki birinci restoranı JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea’de birçok ünlü ismin iştirakiyle açıldı. Aktiflikte Yağmur Tanrısevsin, Yeşim Dalgıçer, İlay Erkök, modacı Beste Korkmaz, müzikçi Züleyha Ortak, Sinem Yıldırım ve Dr. Ender Saraç , Kuzu Grup Yönetim Kurulu Lideri İtina Kuzu ve ailesi, Ziya Yılmaz ve eşi, Gülay Kamaz, Reyhan İpekel, Meral Yazıcı ünlü restoran Akira Back’in birinci gün konuklarından oldu. Konuklar, büyüleyici ambiyansta unutulmaz bir akşam yaşadı.

Türkiye’yi temsil edecek

Dünyanın en itibarlı sanat fuarlarından birisi olan Context Arka Miami’ye kabul edilen tek Türk sanat galerisi Gama Arka Gallery, 29 Kasım- 4 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek sanat haftasında Türkiye’yi altı sanatkarın toplam 18 yapıtıyla temsil ediyor. Gama Arka Gallery, doruktaki sanatkarların yapıtlarını fuarın en dikkat cazibeli standında sergileyecek.

Normalliğin deliliği

Çukurova bölgesini çağdaş sanatın birbirinden pahalı isimleriyle buluşturan KUN Arka Space, ismini Arno Gruen’in beşerdeki yıkıcılık üzerine geliştirdiği kuramdan alan Olağanlığın Meczupluğu isimli standa konut sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Derya Yücel’in üstlendiği ve 12 farklı sanatkarın fotoğraf, heykel, fotoğraf, görüntü üretimlerinden oluşan stant, 12 Kasım- 18 Aralık tarihleri ortasında izlenimde olacak.

Modern yorum

TOÇEV Kurucu ve Yönetim Kurulu Lideri olan ve uzun yıllardır ebru sanatına çağdaş bir yorum katarak yapıtlarını hayata geçiren çağdaş ebru sanatkarı Ebru Uygun’un ebruya dair yeni gereç ve çağdaş yorumu dizayncı Ayşegül Hotiç’in yorumuyla buluştu. Renkler ve sanata olan tutkusu her daim var olan Uygun ve çağdaş yorumu dizayncı Hotiç, Binding Love X Ayşegül Hotiç by Bıyıkoğlu Dekorasyon iş birliği ile ileri dönüşüm projesi kapsamında eserler Kandela’da görücüye çıktı.

Kaptanın seyir defteri

Yurdumuzun milletlerarası alandaki en çok iştirakli yelkenli yat yarışlarından biri olan 33 yıldır aralıksız olarak düzenlenen 33’üncü Marmaris Memleketler arası Yarış’ı, hafta sonu kıymetli denizcileri ağırladı. Çekişmeli geçen yarışa katılanlar ortasından Vakko Holding Yönetim Kurulu Lideri iş insanı Cem Hakko da vardı. 40’ıncı yılını kutladıkları kuruluşları Vakkoroma isimli tekneleriyle yarışan kaptan Hakko ve takımı, kıyasıya uğraş etti.

Sıla gecesi

Sıla, evvelki akşam 15’inci yıl konserinde hayranlarıyla buluştu. Kerki Solfej’in tertibiyle gerçekleşen aktiflikte sahne alan sanatçı, müzikleri ve yorumuyla kulakların pasını sildi. Alkış yağmuruna tutulan Sıla, 25 Kasım’da Ankara Congresium’da, 26 Kasım’da Erciyes Kültür Merkezi’nde konser verecek.

Sular durulmuyor

Sefo’nun Fevzi Kaan ile müzik söylemesine “Prim yapıyor” diyen Ufuk Beydemir, bir toplumsal medya kullanıcısının ilkokul seviyesindeki bir şiiri alıntılayarak “Ufuk Beydemir göreve” yazmasının akabinde bu defa de “Sefo ayarı bu, benlik değil” cevabını verdi. Rapçi, “Tamam Ufuk, TT olcaksın, tamam konserine de geleceğizz, artık sus lütfen” diye yazarken Beydemir’in karşılığı ise şu oldu: “İsmini vasatlık ölçüm birimi olarak kullanıyorum. Sefometre.”

Olay yeri izlemeli klip

Çağrı Duran, kelamı ve müziği kendisine ilişkin ‘Kusursuz Cinayet’ şarkısını çıkardı. Müzisyen, “Uzun ve titiz çalışmanın ürünü… Çok heyecanlıyım. Kusursuz bir müzik oldu” dedi. Düzenlemesi Cenk Eroğlu’na ilişkin projenin polisiye film üzere olan kilibinin direktörlüğünü Bünyamin Yaşar yaptı.

120 BİN KİŞİLİK DEV KONSER

İş insanı Hikmet Eraslan, Harran Müzik Festivali’nde 120 bin kişiyi performansıyla coşturdu

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Lideri Hikmet Eraslan, Şanlıurfa’da mükemmel bir performansa imza attı. Harran Müzik Festivali’nde sahne alan Mr. Dosso Dossi, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran yaklaşık 120 bin bireye şölen yaşattı. Mustafa Sandal ile tıpkı sahnede ‘Aşka Yürek Gerek’ modülüne eşik eden Eraslan, “Dosso Dossi Holding olarak ülkemizin özel bölgelerini kültür ve sanat etkinliklerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu sefer Harran’da binleri buluşturduk” dedi. Harran Kaymakamı İbrahim Gültekin’e teşekkürlerini sunan iş insanı, “Benzerlerine New York ve Paris üzere dünyanın sayılı kentlerinde rastlanabilecek bir aktifliği bu sefer Harran’da gerçekleştirdik” halinde konuştu.

Defile yıldızı

Simge Ünal, Fişekhane’de gerçekleşecek Niyazi Erdoğan defilesinde podyuma çıkacak. Koreografisini Akif Örük’ün üstleneceği defilede uzunluk göstermeye hazırlanan model, “Türkiye’nin birçok yerinde podyuma çıkmak çok hoş. Ağır dönemdeyim fakat sporu da aksatmıyorum” dedi.

‘Sanki Urfalıyım’

Yıldız Tilbe, sahne aldığı Şanlıurfa’ya övgüler yağdırdı. Sanatçı, Twitter hesabından “Masallardan çıkmış üzere bir kent, çok hoştu. Özleyeceğim. Reenkarnasyona inanan biri olsaydım bir evvelki hayatımda Urfalı olduğuma ikna olurdum. Burayı daima biliyormuşum sanki” diye yazdı.

Filmin kitabı çıktı

Zeki Sincar, kıssası kendisine ilişkin yeni sineması ‘İntikam Oyunları’nı Akis Yayınları’ndan kitap olarak piyasaya çıkardı. Üretimci, bir hacker’in intikam planının anlatıldığı sinemanın kitabının birinci baskını başrol oyuncusu Turgay Tanülkü’ye ikram etti. Aksiyon kategorisindeki sinema ise 2023 Ocak’ta vizyona girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir