Aşk engel tanımadı: Biri 90 diğeri 77 yaşında nikah masasına oturdu

İstanbul Avcılar’da sinemalara husus olacak bir aşk kıssası yaşandı. Sağlık problemleri için gittikleri sıhhat ocağında tanışan 90 yaşındaki Habibe Özdemir  ile 77 yaşındaki Muharrem Erdoğan, nikah masasında oturdu. 

Eşini kaybettikten sonra Cihangir Mahallesi’nde tek başına yaşayan  4 çocuk babası 77 yaşındaki PTT’den emekli Muharrem Erdoğan ile birebir mahallede oturan daha evvel evlilik yapmayan 90 yaşındaki Habibe Özdemir, 7 yıl evvel sıhhat meseleleri için gittikleri aile sıhhati merkezinde tanıştı. Görüşmeye başlayan Özdemir ile Erdoğan ömürlerinin kalan kısmını birlikte geçirmeye karar verdi.  

Çift, Avcılar Belediyesi’ne başvurarak, evlenmek istediklerini bildirirken, nikahlarını Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin kıymasını istedi.

Nikah masasına oturan çiftin nikah şahitliklerini Cihangir Aile Sıhhati Merkezi vazifelileri yaptı. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli yaşlı çiftinnikahlarını kıyarken, evlilik cüzdanını da 90 yaşındaki gelin Habibe Özdemir’e verdi. Habibe Özdemir, evlilik teklifinin kendisinden geldiğini belirterek, “Birbirimizi sevdik. Sevdim, beğendim, oldu” diye konuştu. Avcılar Belediye Başkanı Başkan Hançerli “Bugün çok özel bir nikah kıydık, onlar çok heyecanlı. Onların heyecanı bize de bulaştı” dedi. 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir