Bursa Yıldırım’a 5 yılda 23 spor yatırımı

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi, ‘Spor Kenti Yıldırım’ vizyonu kapsamında son 5 yılda ilçeye 23 spor tesisi kazandırdı.

Demetevler Mahallesi’nde üretimi tamamlanan spor tesisi Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Arif Bayrak, AK Parti Yıldırım İlçe Lideri İrfan Akkaya, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların iştiraki ile düzenlenen merasimle gerçekleştirildi. Öncelikli maksatlarından birisinin sporu tabana yaymak olduğunu vurgulayan Lider Yılmaz, bu doğrultuda değerli yatırımları ilçeye kazandırdıklarını tabir etti.

YENİ ŞAMPİYONLAR YETİŞECEK

Bölge sakinlerinin uzun müddettir mahallelerine bir spor tesisi istediklerini aktaran Lider Yılmaz, “Hemşehrilerimizin bir istediğini daha yerine getirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Toplam bin 500 metrekarelik alana inşa edilen tesisimizin bünyesinde; bin 200 metrekarelik alanı halı saha, 300 metrelik tesis binası bulunuyor. Türk sporuna yeni yıldızlar kazandırmak ismine hizmete açtığımız Demetevler Spor Tesisimizden geleceğin şampiyonları çıkacak” dedi.

Yıldırım Belediyesi’nin spor okullarından son 5 yılda 166 bin 300 çocuğun faydalandığını aktaran Lider Yılmaz, “Yine bu devirde bayan spor merkezlerimizden 54 bin 322 hanım kardeşimiz istifade etti. Bin 456 özel ihtiyaçlı kardeşimize spor yapma imkânı sağladık. Bunları topladığımız vakit 255 bin insanımızı sporla buluşturmuşuz. Daha sağlıklı, daha toplumsal bir Yıldırım için spor ve sanat yatırımlarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

SPORA VE ATLETE TAM DESTEK

Programa katılan Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, “Gençlerimizi sporla buluşturmak ismine ilçemizin dört bir yanını spor tesisleriyle donatan Yıldırım Belediye Liderimiz Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Demetevler Spor Tesisi ilçemize güzel olsun” kelamlarını kullandı. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Arif Bayrak, “Spor ve atletin her vakit yanında olan Yıldırım Belediye Liderimiz Oktay Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. Bu hoş tesisin Demetevler Mahallesi’ne güzel olmasını temenni ediyorum” kelamlarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir