FIA Başkanı Sulayem’den Türkiye’ye çok önemli ziyaret

MUĞLA (İGFA) – Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Mohammed Ben Sulayem; Türkiye Araba Sporları Federasyonu Onursal Başkanı Serkan Yazıcı ve TOSFED Lideri Eren Üçlertoprağı’nın mesken sahipliğinde Türkiye’ye gelerek Marmaris’te bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

TOSFED ve FIA’nın üst idareleri ortasında gün uzunluğu süren karşılıklı istişarelerin yanı sıra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ağır programı ortasında FIA Başkanı’nı kabul etmesi, araba sporlarının ülkemizdeki gelişimi ve geleceği açısından çok değerli bir adım oldu.

Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı “Uzun vakittir idare şurasında yer aldığımız FIA’nın Lider düzeyinde ülkemize yaptığı ziyaret ve Sayın Cumhurbaşkanımızın da FIA Başkanı’nı kabul etmesi, hepimizi onurlandıran bir gelişme oldu. Bir bakıma araba sporlarının hem ülkemizdeki gelişim eğrisi, hem de FIA’nın Türkiye’ye ne kadar ehemmiyet verdiğini yansıtan bir adım olarak gördüğümüz görüşmeler son derece verimli geçti. Ülkemiz ve Federasyonumuzun tertip düzenleme kapasitesini her vakit takdir eden FIA Lider Mohammed Ben Sulayem ile dünyanın önde gelen şampiyonaları Formula 1 ve Dünya Ralli Şampiyonası’nı tekrar ülkemize kazandırabilmek üzere istişarelerde bulunduk. Araba sporlarını ve Federasyonumuzu her vakit destekleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccühleri için şükranlarımızı sunuyor, araba sporlarının ülkemizdeki gelişiminin devamı ile spor turizmi vasıtasıyla Türkiye’nin tanıtımı için tam gaz çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir