Pique’yi şoke eden keşif! 250 mezar bulundu

Shakira ile ayrıldıktan sonra ismi son devirde sık sık özel hayatıyla gündeme gelen Barcelona’nın yıldız futbolcusu Gerard Pique, artık de ticari yatımlarından birinde şoke eden bir olay ile karşı karşıya kaldı.

Futboldan sonraki ömrü için ticari yatırımlarına sürat veren 35 yaşındaki savunma oyuncusu 2018 yılında bir spor ve medya yatırım şirketi olan Kosmos’u kurmuş ve 100’den fazla kişiyi istihdam ediyordu. Bunun yanı sıra birçok değişik alanda da yatırım yapma emeli olan Pique’nin sıradaki gayesi İspanya Malaga’da otel bölümüne giriş yapmak. Lakin deneyimli futbolcu beklenmedik bir olayla karşı karşıya kaldı.

20 MİLYON DOLARA SATIN ALDI, PROJE ERTELENDİ

Otelcilik bölümüne giriş yapmak için çalışmalara başlayan Barcelona’nın 35 yaşındaki yıldız futbolcusunun maksadı, İspanya Malaga’da yer alan Costa del Sol’da lüks bir otel inşa ettirmek. Lakin arkeologların beklenmedik keşifleri sonrası proje karmaşık bir hale geldi.

Pique, Malaga’daki araziyi 2015 yılında yaklaşık 20 milyon dolara satın almış ve yakın vakit evvel projeye start vermişti.

250 MEZAR BULUNDU

Mirror’da yer alan habere nazaran Pique’nin projesi beklenmedik bir keşif nedeniyle sekteye uğradı ve ertelendi. Yapılan hafriyatlar sonucunda arkeologlar, arazinin altında 250’ye yakın tarihi mezar buldu.

ARKEOLOG AÇIKLADI

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Arkeolog Alberto Cumpian, 250 mezar bulduklarını doğrulayarak şu tabirleri kullandı: “Büyük çoğunluğu boş olan yaklaşık 250 mezar kazdık. Muhtemelen mezarlar hiç kullanılmamıştır ve korunacak kadar pahalı değildiler. Buna karşın ülkenin en büyük nekropollerinden biri.”

15. YÜZYILDAN KALMA

Mezarların 15. yüzyıldan kalma olduğuna inanılıyor, lakin kesin kökenleri hala belirlenme etabında. Buna karşın harikulâde keşif, Pique’nin projesini sırf kısa bir müddet için geciktirecek. Ocak ayında projenin devam etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir