Pirlo La Liga devinin kapısından döndü! Oyuncular istememiş

Süper Lig grubu Fatih Karagümrük’te teknik yöneticilik yapan Andrea Pirlo’nun Türkiye’ye gelmeden evvel İspanyol devi Barcelona ile görüştüğü ortaya çıktı.  Barcelona’da Lider Joan Laporta’nın Koeman sonrasında kadrosu Xavi’den çok Andrea Pirlo’ya emanet etmek istediği tez edildi. 

Rijkaard modeli uygulamak istendi

İspanyol Sport Gazetesi, geçen döneme Ronald Koeman’la başlayan Barça’da Lider Laporta’nın, Hollandalı hoca ile yolları ayırdıktan sonra ekibi Pirlo idaresine bırakmak istediğini yazdı. Daha evvelki başkanlık periyodunda tıpkı Pirlo üzere hocalık mesleğinin başlarında olan Frank Rijkaard’la kıymetli muvaffakiyetler elde eden Laporta’nın, İtalyan futbol adamı ile tıpkı model üzerinde farklı bir yapılanma düşlediği öne sürüldü.

Kaptanlar istemedi

Barça’nın 1 numaralı isminin, İtalyan teknik adamı getirmeden evvel meskeninde 4 kaptan Pique, Jordi Alba, Busquets ve Sergio Roberto ile birlikte kadroda tartısı olan 3 oyuncuyu yemeğe davet ederek kanılarını öğrendiği yazıldı. Fakat oyuncuların, Pirlo ile ilgili olarak olumsuz görüş belirttiği ve kulübün ideolojisine uzak deneyimsiz birini getirmenin işe yaramayacağını söyledikleri ortaya çıktı.

Oyuncular ‘Xavi’ dedi

Futbolcuların, Teknik Yöneticilik koltuğuna grubun eski kaptanı Xavi Hernandez’i işaret ettikleri yemeğin akabinde ise Laporta’nın, efsane ismi 6 Kasım 2021’de hoca yaptığı vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir